Gabriel Barac osvojio juniorsku zlatnu medalju

U Litvi je ovog vikenda održan Europski juniorski kup u triatlonu, a zlatnu juniorsku medalju je osvojio Gabriel Barac. Mladi sportaš i student Fizike na Sveučilištu u Rijeci se može pohvaliti da je on baš taj koji je prvi u povijesti hrvatskog triatlona osvojio prvo mjesto.

U konkurenciji od 41 sportaša i sa samo 45 sekundi zaostatka za pobjednikom, četvrto je mjesto osvojio Marin Stipčević. Samo desetak sekundi iza njega, kao peti, u cilj je ušao i Filip Vilenica. Sjajna je vijest da su na ovoj utrci sva trojica sportaša ostvarila svoje najbolje individualne rezultate.

Plasman spomenutih sportaša je u top 5 juniora na kontinentalnom kupu, a takav uspjeh će sigurno ostati zapamćen. Ovom pobjedom, Gabriel Barac je skočio za 14 mjesta na ljestvici europskih juniora i trenutačno zauzima 8. mjesto. Marin Stipčević je 14 na ljestvici, dok je Filip Vilenica na 19. mjestu, stoji na hoo.hr.

Europski juniorski kup u Litvi prvak u triatlonu Gabriel Barac Zlatna medalja Filip Vilenica Marin Stipčević