
Objavljeni su konačni rezultati jesenskog roka državne mature, a isto tako i konačne rang-liste upisa na studija.
Tako je najtraženiji studij u ovom roku bila gluma na Akademiji dramske umjetnosti, a s njime i studij poslovne ekonomije u Zagrebu te kineziologije u Splitu. Ove podatke je priopćila Agencija za znanost i visoko obrazovanje, kao i da je na studijima diljem Hrvatske ostalo 11.673 upisnih mjesta.
U jesenskom upisnom roku bila su ponuđena 794 studijska programa s ukupno 15.559 upisnih mjesta. Prijavila su se 5973 kandidata, a pravo upisa ostvarilo je njih 3886. Konačne rang-liste su objavljene na mrežnoj stranici Postani student.
Ukupno najveći broj prijava prvog prioriteta imali su studijski programi glume na zagrebačkoj Akademiji dramske umjetnosti, slijedi poslovna ekonomija na Ekonomskom fakultetu u Rijeci sa smjerovima financije, poduzetništvo, menadžment (on-line, izvanredni), te stručni studij poslovne ekonomije na zagrebačkom Ekonomskom fakultetu, prenosi dnevnik.hr.